KONST / Litografier / Litografi 14499363

nr 1449 9363

Alexandre Lunois

(1863-1916), Frankrike

Litografi, Signerad, numrerad 14/20, flamenco dansare. Bladets mått: 31x25cm, oramat löst blad

Alexandre Lunois, fransk målare och grafiker född 1863, död 1916.

Utrop:

600 kr

måndag 21 februari 2022
kl 19:55:53

Alexandre Lunois

Läs mer om Alexandre Lunois